O NÁS

Ako vzniklo Oma & Luj

Dovoľte nám, aby sme sa predstavili. Sme Alex a Anička. Sme manželia, najlepší kamaráti aj kolegovia v jednom. 

Nápad s omaľovánkovými tričkami vznikol v Alexovej hlave ešte v r. 2016. Od malička rád maľoval a kreslil a sníval o tom, že raz vytvorí niečo, čo vdýchne svetu farby a šťavu do všedných dní. Jedného dňa dostal skvelý nápad: Čo keby sa dalo tričko vymaľovať?

Neváhal, a vytvoril prvé tričko s omaľovánkou s podobizňou Leva. Na prvý pohľad obyčajné biele tričko s čierno-bielym motívom skrývalo v sebe niečo iné, niečo viac. Niečo, čo bolo určené pre všetkých ľudí, ktorí majú radi veci podľa seba, trochu iné, originálne. Úžasnou výhodou týchto tričiek bola ich nezameniteľná jedinečnosť, akými sa stali po vymaľovaní ich motívov. Aká je predsa pravdepodobnosť, že dvaja ľudia vymaľujú vzor rovnako? Veeeeľmi nízka 🙂 

Tento nápad sa mu tak páčil, že s ním pobláznil všetkých naokolo, vymyslel logo, e-shop, a tak si začal realizovať svoj detský sen. Už to nebol len sen, zrazu sa z neho stal projekt, čo neskôr prehuplo do rodinného podnikania.

Každý sen má svoje úskalia..

Prvé vzorky sme si dali potlačiť v jednej nemenovanej veľkej tlačiarenskej firme, ktorá sa zaoberala aj potlačou tričiek. Výsledkom sme boli ohúrení a zjavne sme neboli jediný… O necelý týždeň od potlačenia prvých vzoriek sa náš vysnívaný produkt objavil v ponuke tejto tlačiarne, ako ich vlastný produkt. 🙁 Rovnaký motív, rovnaké textilné fixky ako súčasť balenia. 100% copy paste.

Nuž, takto to nejak vyzerá na Slovenku, autorov nápadov nič nechráni a teda nikomu nič nebráni okopírovať nápady 🙁 

Hovorí sa, čo ťa nezabije, to ťa posilní. I keď sa jednalo o veľkého hráča s niekoľkými pobočkami na Slovensku, nenechali sme sa odradiť. Prekonali sme svoj hnev aj smútok a to nás koniec koncov povzbudilo do tvrdšej práce. Povedali sme si, že sa nenecháme nikým a ničím odradiť. Pokračovali sme v budovaní maľovacieho sna a tak postupne vznikli aj ďalšie naše výrobky.

Čo nájdete u Oma & Luj?

Oma & Luj je značka, ktorá vznikla z lásky ku kreativite.

Okrem výroby omaľovánkových tričiek sme začali šiť vankúšiky, tašky, obrusy ba aj šaty z látok, ktoré si môže každý podľa seba vymaľovať a získať tak jedinečný kúsok. Všetky dizajny na našom eshope majú licenciu a teda nákupom podporíte aj umelcov, autorov, ktorí tvoria omaľovánkové dizajny ako aj výrobcov látok.

Popri našich omaľovánkových produktoch, ktoré rozvíjajú kreativitu a fantáziu, sme sa začali zaujímať o ďalšie produkty, ktoré pomáhajú deťom zábavnou formou rozvíjať ďalšie zručnosti. Učia deti a pripravujú ich do školy či škôlky, rozvíjajú kreativitu, jemnú motoriku, fantáziu či slovnú zásobu.

Našim cieľom je zaradiť čo najviac kvalitných a zmysluplných produktov pre detský rozvoj.

Oma & Luj hodnoty

Oma & Luj si zakladá na hodnotách ako je súdržnosť, ekologickosť, kvalita, dôvera a férovosť. V Oma & Luj veríme v dobro ľudí a v to, že spolu dokážeme omnoho viac. 

Jedným z našich hlavných cieľov je aj to, aby sme našou činnosťou zanechali čo najmenší dopad na našu krajinu a planétu Zem. 

Oma & Luj už 5 rokov túži pomáhať, robiť tento svet krajším, veselším a hlavne farebnejším. Sami to ale nezvládneme, potrebujeme aj Vás. Vdýchnite farby našim omaľovánkovým produktom, kreativite sa predsa medze nekladú!

PS: Verte svojim snom, pretože nie je blázon ten čo sníva, ale ten čo zaprel svoje sny pre vôľu iných.